افتتاح یک ایستگاه آتش‌نشانی در شهرک الغدیر؛ به‌زودی

در .

رییس کمیسیون خدمات شهری شورا خبر داد:

افتتاح یک ایستگاه آتش‌نشانی در شهرک الغدیر؛ به‌زودی

رییس کمیسیون خدمات شهری شورا گفت: به‌زودی یک ایستگاه آتش‌نشانی در شهرک الغدیر افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، زهرا لری در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، ضمن تسلیت به مناسبت به شهادت رسیدن آتش‌نشانان در حادثه‌ی پلاسکوی تهران گفت: در نشست کمیسیون خدمات شهری که با حضور معاون خدمات شهری شهردار و مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی کرمان برگزار شد، وضعیت ایستگاه‌های آتش‌نشانی کرمان مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان این‌که به ازای هر 60 هزار نفر، به یک ایستگاه آتش‌نشانی نیاز داریم، گفت: در شهر کرمان 10 ایستگاه آتش‌نشانی وجود دارد و یک ایستگاه نیز در شهرک الغدیر ساخته شده که به‌زودی پس از تجهیز، افتتاح می‌شود.

لری به جمعیت شهرک مطهری نیز اشاره کرد و از شهردار کرمان خواست نسبت به ساخت و تجهیز یک ایستگاه آتش‌نشانی در این شهرک اقدام شود.

وی هم‌چنین با اشاره به ماده 55 قانون شهرداری‌ها مبنی بر ایمن‌سازی اماکن عمومی و ساختمان‌ها گفت: شهرداری کرمان باید در این زمینه ورود و ایمن‌سازی ساختمان‌ها را از طریق مراجع ذی‌صلاح پی‌گیری کند.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورا هم‌چنین بر استعلام از سازمان آتش‌نشانی برای ساختِ ساختمان‌های بلندمرتبه در شهر کرمان تأکید کرد.

لری تجهیز واحدهای تجاری به وسایل اطفای حریق را نیز ضروری دانست.

ساخت پارک آتش‌نشان و ساخت و نصب المان آتش‌نشانان نیز از دیگر مواردی بود که رییس کمیسیون خدمات شهری بر آن‌ها تأکید کرد.

وی به دیگر نشست این شورا اشاره کرد و گفت: در این نشست موضوع روشنایی پارک‌های شهر مورد بررسی قرار گرفت.

لری افزود: متأسفانه روشنایی پارک‌ها مورد رضایت شهروندان نیست که باید در این زمینه اقدام شود.

وی ادامه داد: برگزاری جلسه‌ای که با حضور معاون خدمات شهری شهردار، مسایل رفاهی و حق‌و‌حقوق کارگران مورد بررسی قرار گرفته، موجب خُرسندی است.

شهردار کرمان نیز درباره‌ی روشنایی پارک‌ها گفت: با توجه به اقتصاد مقاومتی، به‌زودی لامپ‌های قدیمی از پارک‌ها حذف و از لامپ‌های ال‌دی‌دی استفاده می‌شود.

بابایی افزود: هم‌چنین 400 پرژوکتور تهیه شده که در پارک‌ها نصب می‌شود.

وی هم‌چنین بیان کرد: به واحدهایی که از نظر مسایل ایمنی و اطفای حریق مشکل دارند، اخطار داده شده است.

شهردار کرمان با بیان این‌که امسال 100 درصد بودجه‌ی سازمان آتش‌نشانی محقق شده است، از تکمیل و تجهیز سه ایستگاه آتش‌نشانی در سال‌جاری خبر داد و گفت: یک ایستگاه هم در شهرک الغدیر آماده است که پس از تجهیز راه‌اندازی می‌شود.