تدوین آیین‌نامه برای نام‌گذاری معابر به نام قهرمانان ورزشی

در .

رییس کمیسیون فرهنگی و آی‌تی شورا خبر داد:

تدوین آیین‌نامه برای نام‌گذاری معابر به نام قهرمانان ورزشی

رییس کمیسیون فرهنگی و آی‌تی شورا با اشاره به افتتاح فرهنگ‌سراها و خانه‌های فرهنگ در نقاط مختلف شهر، از این اقدام شهردار کرمان تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، رؤیا دیوان‌بیگی در نشست عمومی شورا افزود: افزایش فرهنگ‌سراها و خانه‌های فرهنگ گام مثبتی برای گسترش برنامه‌های مختلف فرهنگی اجتماعی است.

وی هم‌چنین به تفاهم‌نامه‌ی سازمان تبلیغات اسلامی، شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان اشاره کرد و از تصویب این تفاهم‌نامه در نشست کمیسیون فرهنگی و آی‌تی شد.

دیوان‌بیگی افزود: این تفاهم‌نامه در راستای همکاری متقابل شهرداری و سازمان تبلیغات اسلامی درزمینه‌ی برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی منعقد شده است.

در ادامه، مقرر شد ضمن بررسی بیش‌تر تفاهم‌نامه‌ی سازمان تبلیغات اسلامی، شورا و شهرداری، نسخه‌ای از این تفاهم‌نامه برای بررسی بیش‌تر به دایره‌ی حقوقی شهرداری ارسال شود.

رییس کمیسیون فرهنگی و آی‌تی شورا هم‌چنین به موضوع نام‌گذاری معابر و اماکن به نام ورزش‌کاران اشاره کرد و گفت: در این زمینه مقرر شد تا برای نام‌گذاری معابر و اماکن به نام ورزش‌کاران، آیین‌نامه‌ای نوشته شود تا شاخص‌های مربوط مشخص شود.

دیوان‌بیگی افزود: هم‌چنین مقرر شد نظر اداره‌کل ورزش و جوانان نیز گرفته شود.

وی گفت: یکی از موارد مطرح‌شده نیز این بود که آیا معابر و اماکن به نام ورزش‌کارانی که در قید حیات هستند، نام‌گذاری شود، یا خیر؟

در ادامه، مقرر شد برای نام‌گذاری معابر به نام قهرمانان ورزشی، آیین‌نامه‌ای تدوین شود.