رییس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورا: پل سیدی هرچه سریع‌تر تعیین‌تکلیف شود

در .

رییس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورا:

پل سیدی هرچه سریع‌تر تعیین‌تکلیف شود

رییس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شور با انتقاد از طولانی‌شدن ساخت پل سیدی گفت: وضعیت پل سیدی هرچه سریع‌تر باید تعیین‌تکلیف شود.

به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، محمدجواد کامیاب، در نشست عمومی شورا با بیان این‌که از اقدامات مهم کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل، پیگیری پروژه‌های نیمه‌تمام شهر است، گفت: در نشست این کمیسیون، وضعیت پل سیدی مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره این‌که ساخت پل سیدی زمان‌بر شده و تلفات انسانی هم داشته است، گفت: در قراردادها دو نکته وجود دارد؛ یا پیمان‌کار به وظیفه‌ی خود عمل نمی‌کند و یا شهرداری به‌عنوان کارفرما به تعهدات خود عمل نکرده است؛ بنابراین، باید مقصرِ طولانی‌شدن این پروژه مشخص شود.

رییس کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورا تصریح کرد: ساخت پل سیدی با پیمان‌کار فعلی به پایان نمی‌رسد؛ بنابراین، مقرر شد مستندات مربوط به این پروژه از سوی شهرداری به شورا ارایه و درباره‌ی آن تصمیم‌گیری شود.

کامیاب افزود: تکمیل پل سیدی، نیاز به منابع مالی بیش از دوبرابر روز نخست دارد و حتی شاید با این عدد هم به پایان نرسد؛ بنابراین، باید هرچه سریع‌تر وضعیت پیمان‌کار پل سیدی مشخص شود و در صورت خلع‌ید، پروژه به‌صورت امانی و یا روش‌های دیگر اجرا شود.

وی هم‌چنین با اشاره به تأخیر در انتخاب شهردار کرمان گفت: در این‌باره جای نگرانی نیست؛ چراکه کمیسیون‌های شورا دارند کار خود را انجام می‌دهند و آقای موسوی، سرپرست شهرداری نیز با قوت امور شهرداری را رتق‌فتق می‌کند.

رییس کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورا با بیان این‌که در نشست این کمیسیون 9 نامه مورد بررسی قرار گرفت، گفت: خوش‌بختانه با توجه به بررسی نامه‌های شهروندان در شهرداری، تعداد نامه‌های ارسالی به کمیسیون‌ها کاهش یافته است.